365 bajek

by

365 bajek na każdy dzień. Słoneczko opowiada… historyjki na dobry dzień.

O korzyściach płynących z regularnego czytania dzieciom nie musimy pisać. Po prostu czytajmy swoim dzieciom codziennie, co najmniej 20 minut (a najlepiej dłużej). A kiedy wszystkie pozycje z domowej biblioteki dziecko (i rodzic) zna na pamięć, polecamy 365 bajek na każdy dzień. Słoneczko opowiada… historyjki na dobry dzień Wyd. Papilon.

Codziennie nowa opowieść

Niektóre dzieci są fanami jednej książki, chcą śledzić losy ulubionego bohatera i tym samym z niecierpliwością czekają na kolejny wieczór z lekturą (np. Harrym Potterem). Ale szczególnie młodsze dzieci, które jeszcze nie potrafią na dłużej niż kilkanaście minut skupić swojej uwagi, wolą słuchać codziennie nowej historii. A ich ulubieni bohaterowie to zwykle zwierzęta i oczywiście Mama i Tata.

Polscy autorzy i ilustratorzy przygotowali dla dzieci naprawdę świetne opowiadania i rysunki! Historyjki są ciekawe, mają prostą fabułę – zrozumiałą nawet dla dwu-, trzylatków, opowiadają o losach ludzi, zwierząt i dzieci. Do tego kolorowe ilustracje, którym dziecko przygląda się z zaciekawieniem. I słowo o treści – bajki są przyjazne dzieciom, pozbawione agresji, a pełne pouczających puent i pozytywnych emocji. Po prostu takie bajki przyjemnie się słucha i czyta!

Książka 365 bajek na każdy dzień Wyd. Papilon jest pięknie wydana – twarda oprawa, lekko błyszczące strony (są naprawdę mocne – jest szansa, że po kilkukrotnym wpadnięciu w ręce kilkulatka będą nadal całe). I jeśli szukacie pomysłu na prezent to chyba właśnie go znaleźliście.