5 zabawek wspomagających zmysły

Świat odbierany jest przez zmysły, proces przetwarzania informacji z otoczenia (wzrokowych, dotykowych, słuchowych czy węchowych) określany jest jako zespół procesów integracji sensorycznej.  Najczęściej mówimy o nim w odniesieniu do dzieci. A jeśli dzieci, to najlepszą terapią zawsze jest wspólna zabawa. Poznajcie 5 zabawek wspomagających zmysły.

Aby dziecko mogło się prawidłowo rozwijać, wszystkie jego zmysły muszą prawidłowo działać i harmonijnie ze sobą  współpracować. Poza wsparciem rodzica przyda się jeszcze… zabawka. Ale nie pierwsza z brzegu – tylko umiejętnie dobrana do potrzeb dziecka, taka, która jednocześnie będzie mu się podobać.

Dyski sensoryczne

Zestaw pięciu par fakturowych dysków służących do ćwiczeń sensorycznych, różnicowania faktur, rozpoznawania oraz opisywania kształtów i struktur. Można bawić się nimi w domu, na podwórku, w szkole. Korzystamy z nich podczas terapii w Szansie.

Piłki i piłeczki

Wybór jest ogromny! Na szczęście są w przystępnej cenie dlatego można wybrać kilka modeli. Np. z kolcami, śmiesznymi minami, świecące, w kształcie walca. Intensywne kolory dodatkowo stymulują wzrok, a faktury – zmysł dotyku.

Zabawka dla niemowląt

Sympatyczny Sensuś z dzwoneczkiem, który przyciąga uwagę Twojej pociechy i rozwija zmysł słuchu. Długie sensusiowe uszy ułatwiają chwytanie – idealne do ciągnięcia, tarmoszenia i gryzienia. I te kontrastowe kolory – świetna, polska zabawka!

 

Nietypowy gryzak

Spodoba się chłopcom, fanom militariów! Gryzak Jest przeznaczony dla dzieci, które potrzebują stymulacji oralnej. Pomagają rozładować napięcie, utrzymać skupienie, poprawić nastrój.

 

Kostka do manipulacji

Coś dla starszych dzieci – gadżet, który ostatnio cieszy się dużą popularnością. Na każdym z sześciu boków sześcianu dziecko ma okazję innych doznań sensorycznych. I tak m.in. obraca, klika, ślizga.

1 myśl w temacie “5 zabawek wspomagających zmysły

Możliwość komentowania jest wyłączona.