„Bajki z Kraju Mikołajów” Anna Sójka

by

Czas adwentu sprawia, że powoli w naszych sercach i domach zaczyna dominować nastrój bożonarodzeniowy. Stajemy się coraz bardziej uważni, słuchamy siebie, słuchamy bliskich (i wyłapujemy sygnały świadczące o tym o jakim prezencie pod choinką marzą), zaczynamy dekorować domy, piec pierniki, przygotowywać kalendarz adwentowy… W grudniu warto sięgnąć także po książki o tematyce świątecznej. O tej porze roku są szczególnie magiczne. Polecamy Bajki z Kraju Mikołajów Anny Sójki od Wydawnictwa Papilon.

Podróż do krainy Mikołaja

Bajki z Kraju Mikołajów to trzy opowieści – Opowieść o choince, Opowieść o Gwiazdkowej czarownicy i Opowieść o worku z prezentami. Poza przystępnym nawet małym dzieciom tekstem Anny Sójki, ogromną rolę odgrywają ilustracje Zbigniewa Dobosza. Znajdziemy je na każdej stronie książki, są pełne koloru, szczegółów oraz doskonale ilustrują treści opowiadań. Dzieci za nimi przepadają! Potrafią przyglądać się im minutami, co w przypadku dzieci – wiadomo – jest wiecznością. Wracając do samych opowiadań – to ponadczasowe historyjki z nutką nowoczesności i magii. Czyli to, co Mali i Duzi lubią najbardziej. Ciekawa fabuła, rozwój akcji oraz finał z happy endem to sekret dobrej lektury na zimowe wieczory.

 

Opowieść o choince zaczyna się nieco… strasznie – choinka nie ma świątecznego łańcucha i boi się, że ktoś ją porwie! Telefonuje do Mikołaja, prosząc go o pomoc. Co zrobi Święty? Nie zdradzamy!

Opowiadanie nr 2, o Gwiazdkowej Czarownicy to historia zgorzchniałej wiedźmy, która uwielbiał zbierać złośliwe zakręcia i korzystać z nich w wigilijny wieczór. Po prostu psociła, sprawiała, że dzieci grymasiły i były naburmuszone, co oczywiście nie podobało się Mikołajowi. Co wymyślił, by święta były pełne miłości? Przeczytajcie koniecznie!

Z kolei trzecia opowieść dotyczy dzwonka, który od lat towarzyszy Mikołajowi podczas świątecznych podróży. Otóż dopadł go… wirus – miały okropny katar. Podczas gdy Mikołaj odwozi chory dzwonek do Kraju Mikołajów, jego obowiązki przejmuje worek z prezentami. Czy sobie poradzi i dotrze do każdego dziecka na czas? Sięgnijcie po książkę!

Jeśli szukacie prezentu dla kilkulatków i chcecie przeżyć świąteczne przygody – koniecznie sięgnijcie po Bajki z Kraju Mikołajów od Wydawnictwa Papilon.