Archiwum kategorii: BLOG

8 zdań wspierających dzieci w nowym roku (przed)szkolnym

Właśnie rozpoczęliśmy rok (przed)szkolny 2018/2019. Mamy wrażenie, że „ulubione” słowo rządzących, dyrektorów, nauczycieli to „zmiany”. Bo rzeczywiście zwykle dzieje się dużo… I czasem z powodu owych zmian z ust wielu dzieci padają słowa: „Mamo, ja nie chcę iść do przedszkola (szkoły)…”. Jak oswoić lęk przed pierwszym dzwonkiem? Poznajcie 8 zdań wspierających dzieci w nowym roku (przed)szkolnym.

Czytaj dalej 8 zdań wspierających dzieci w nowym roku (przed)szkolnym

Dzieci uczą się przez zabawę

Zabawa to najlepsza forma nauki dla dzieci. To dla nich naturalne środowisko rozwoju. Niestety coraz częściej możesz zauważyć, że my – dorośli – odbieramy dzieciom możliwość poznawania świata na rzecz trzymania się reguł, przestrzegania zasad, postępowania według wytycznych. I naprawdę zapominamy o tym, że dzieci uczą się przez zabawę.

Czytaj dalej Dzieci uczą się przez zabawę

5 zabawek wspomagających zmysły

Świat odbierany jest przez zmysły, proces przetwarzania informacji z otoczenia (wzrokowych, dotykowych, słuchowych czy węchowych) określany jest jako zespół procesów integracji sensorycznej.  Najczęściej mówimy o nim w odniesieniu do dzieci. A jeśli dzieci, to najlepszą terapią zawsze jest wspólna zabawa. Poznajcie 5 zabawek wspomagających zmysły.

Czytaj dalej 5 zabawek wspomagających zmysły

zabawy plastyczne dla dzieci

Przygotowania do pisania rozpoczynają się już w pierwszych momentach życia. O rozwoju motoryki małej

Sprawność dłoni kształtuje się już w brzuchu mamy. Po przyjściu na świat niemowlę dopiero poznaje otoczenie oraz swoje ciało – o istnieniu raczek dowiaduje się dopiero po kilku tygodniach życia po drugiej stronie brzucha. Wtedy namiętnie je bada wkładając do buzi. To pierwsze ćwiczenia (chwytanie), które przygotowują dziecko do… nauki pisania.

Czytaj dalej Przygotowania do pisania rozpoczynają się już w pierwszych momentach życia. O rozwoju motoryki małej