Co sprawia, że ​​czujemy się dobrze?

by

Czas wolny od zajęć (przed)szkolnych, taki jak święta, ferie czy właśnie wakacje są po to, by cieszyć się życiem rodzinnym. Takie chwile, choć krótkie, bo zwykle kilkudniowe, przynoszą radość dzieciom i rodzicom. Bo fajnie jest czuć się wolnym, nie mieć planu i rozkładu zajęć, robić to, co przynosi nam radość. Co sprawia, że ​​czujemy się dobrze!

Wspólny czas

Śmiech podczas oglądania filmu, komiczne sytuacje podczas gry w planszówkę, budowanie bałwana ze śniegu, który właściwie topi się w dłoniach, pyszne jedzenie także na kanapie w salonie, chwile przy kominku, piękne audiobooki i książki na dobranoc… To zaskakujące, że wiele małych i naprawdę prostych czynności i zabawy ma aż wielkie znaczenie w tworzeniu więzi rodzinnych pełnych miłości, szacunku, empatii, autentyczności, dobroci, siły. Te małe momenty mają znaczący wpływ na rozwój łańcucha miłości, który tworzy się i przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Co sprawia, że ​​czujemy się dobrze?

Chwile odpoczynku są okazją, by wysłuchać siebie. Prowadzą do przebudzenia świadomości. Więcej czasu i spokoju – to opłacalna inwestycja, zarówno dla mnie, jako rodzica, jak i jako osoby. Pozwalają spojrzeć na nasze zachowania (działania, decyzje), usłyszeć nasze słowa (tonu, głośność), zwrócić uwagę na nasz wewnętrzny głos (intuicja, myśli i uczucia, spontaniczne fizyczne dolegliwości), czuć (miłość, radość, dumę, niecierpliwość, smutek, poczucie winy, gniew) i zdawać sobie sprawę z myśli, które przekraczają nasze umysły. Ten pierwszy etap refleksji pozwala nam słuchać i dostrzegać nasze wewnętrzne wiadomości i te, które nasz partner i dzieci próbują nam powiedzieć. Ten stan spokoju i introspekcji pozwala nam być bardziej otwartymi, a tym samym, odkryć nasza prawdziwą naturę i upewnić się, że ludzie, którzy kochają nas najbardziej to nasz partner i dzieci. Ponadto, nie zdając sobie sprawy opracowujemy narzędzia, by odpowiednio reagować, z miłością i cierpliwością, na potrzeby nasze i bliskich.

Pomysły na letnie, rodzinne zabawy:

 1. granie w gry planszowe
 2. wspólne czytanie książki
 3. rodzinny seans filmowy
 4. wspólne puszczanie latawca
 5. wycieczka rowerowa po okolicy
 6. granie w piłkę, badmintona, ringo
 7. wspólne gotowanie
 8. budowanie z klocków
 9. domowy teatrzyk
 10. koncert muzyczny na garnkach
 11. przygotowanie domowej ciastoliny, glutka
 12. zabawa z balonami, także z woda
 13. rysowanie kreda
 14. zabawy z latarka – gra cieni
 15. wycieczka do ZOO
 16. rodzinny piknik
 17. wspólne tworzenie papierowych zwierzątek (origami)
 18. stwórzcie drzewo genealogiczne
 19. układanie puzzli
 20. ognisko w przydomowym ogródku.