Prezenty dla dziecka hand made

by

9 pomysłów na prezenty dla dziecka hand made.

Ten tekst powstał z potrzeby. Jednego jesteśmy pewni – nie chcemy kupować komercyjnych zabawek, które grają, świecą, chodzą i kosztują co najmniej 150-200 zł. Chcemy, żeby dzieci dostały zabawkę ciekawą, twórczą i taką, którą pobawią się dłużej niż kilkanaście minut. No i chcemy, by to była zabawka od serca, przygotowana przez nas 🙂

A może by tak pomóc Mikołajowi?

Zebraliśmy kilka pomysłów na prezenty dla dzieci, które skomponujemy z “prawdziwych” przedmiotów. Są bezpieczne – dzieci dbają o własne bezpieczeństwo, a jeśli obawiamy się katastrofy, po prostu bawmy się z dziećmi. Dzieciaki obdarowane prawdziwym młotkiem (takim jak ma tata i dziadek), nożyczkami, czyli tak naprawdę zaufaniem rodziców, poczują się jak ryba w wodzie! Przecież to takie „dorosłe”!

 

  • Zakład krawiecki – piękne pudełeczko (np. po butach, udekorowane, oklejone papierem), do którego wkładamy kolorowe szpilki, igły, kilka kolorów nici w ulubionym kolorze dziecka, prawdziwe nożyczki, kilka arkuszy filcu, wełnę, koraliki i inne ozdoby kupione w pasmanterii lub znalezione we własnych krawieckich zbiorach.
  • Wybitny kucharz – akcesoria dla małych kucharzy kosztują niewiele, są łatwo dostępne i sprawią radość dziecku. Foremki do wypiekania ciasteczek, pędzelek do smarowania wypieków, taca, drewniana łyżka czy drewniany nożyk. Pięknie zapakowane w osobiste pudełko “kucharskie” być może pomoże rozwinąć pasję kulinarną. Fajnym pomysłem jest też zeszyt, tzw. przepiśnik, w którym dziecko może zapisywać przepisy i nawet wklejać zdjęcia potraw.
  • Pan/Pani doktor – pudełko apteczki samochodowej, w której znajdą się akcesoria opatrunkowe jak przykładowo bandaże, plastry, opatrunki, wata, waciki, prawdziwy termometr (elektroniczny, nie rtęciowy). Możemy także pokusić się o podarowanie dziecku wody utlenionej do odkażania misiowych ran lub bezpieczną maść na rany, np. nagietkową.

  • Podróżnik – mała walizka podróżna lub pudło, do którego zapakujemy gadżety małego odkrywcy. Przyda się kompas, mapa (np. waszego miasta), lornetka, bidon.
  • Prawdziwy budowniczy – zestaw kupiony w sklepie budowlanym, czyli pudełko na narzędzia, do którego włożymy małe narzędzia, np. mały młotek, miarka, okulary budowlane, może też odważymy się na zestaw gwoździ i deseczkę do przybijania. Kilka listewek też się przyda!
  • Artysta –  w każdym domu znajdzie się stary aparat, np. cyfrowy lub na film światłoczuły, który szuka nowego właściciela. Podarowanie dziecku aparatu to świetny pomysł! Jeżeli nie mamy starego aparatu możemy naprawdę tanio kupić aparat jednorazowy (10-40 zł). Przygotujemy zestaw małego artysty, na który będą się składać gadżety fotograficzne: aparat, ew. film, który później wywołamy w zakładzie fotograficznym (mnóstwo będzie przy tym frajdy) czy album na zdjęcia, ramkę do wyeksponowania ciekawych fotografii.
  • Piłkarz – worek sportowy, w którym znajdą się akcesoria młodego piłkarza. Koszulka z nadrukiem imienia i liczbą oznaczającą pozycję gracza, szorty, ochraniacze na nogi, getry, ewentualnie korki (choć to już spory wydatek). Co jeszcze? No tak, piłka!
  • Muzykant – dziecko lubi muzykę? Kiedy słyszy piosenkę nogi same rwą mu się do tańca? A gdyby tak wyszperać na strychu dziadków, na pchlim targu czy w antykwariacie stary gramofon, taki z duszą. Płyty winylowe także się znajdą, np. na aukcjach internetowych. Kolędy odtwarzane z gramofonu brzmią jakby piękniej.
  • Kulturalny sportowiec – pięknym i wartościowym prezentem jest czas, który poświęcamy dziecku. Miejsce? Pełna swoboda wyboru. Mecz (siatkówka, piłka ręczna, hokej…), koncert ulubionej kapeli mamy czy/i taty, wieczór w filharmonii czy teatrze na długo pozostaną w pamięci dziecka (rodzica także). Pieniądze na bilet na pewno uda się wygospodarować w domowym budżecie. Warto śledzić lokalne informacje sportowe i kulturalne – to skarbnica pomysłów na wspólne popołudnie.